MD, PHD, ოფთალმოლოგი, თვალის ცენტრის ხელმძღვანელი.
მედიცინის აკადემიური დოქტორი, პროფესორი, ექიმი ოფთალმოლოგი მიხეილ ომიაძე 2018 წლიდან შემოუერთდა კავკასიის მედიცინის ცენტრის მაღალკვალიფიციური ექიმების გუნდს და იკავებს ოფთალმოლოგიის ცენტრის ხელმძღვანლის პოზიციას.
გარდა სფეროში, როგორც დამოუკიდებელი ექიმის, მოღვაწეობის მრავალწლიანი გამოცდილებისა, მას გავლილი აქვს არაერთი მოსამზადებელი კურსი და მიღებული აქვს სამედიცინო პრაქტიკა დასავლეთის წამყვან კლინიკებში.
ამასთან, იგი აქტიურადაა ჩართული სამეცნიერო და კვლევით სფეროებში, ხშირად ესწრება და მონაწილეობას იღებს საერთაშორისო კონფერენციებში, ეცნობა და ნერგავს დიაგნოსტირებისა თუ მკურნალობის თანამედროვე მეთოდებს.
გარდა ამისა, მისი მოღვაწეობა მოიცავს მომავალი ექიმებისა და სამედიცინო პერსონალის საგანმანათლებლო პროცესში ჩართულობასაც, იგი ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის (თსუ) ოფთალმოლოგიური ფაკულტეტის ხელმძღვანელია.
პროდუქტიული სამედიცინო საქმიანობიდან გამომდინარე, იგი არაერთი საერთაშორისო ორგანიზაციის წევრია, მათ შორის: 1999 წლიდან ამერიკის თვალის ქირურგიული ექსპედიციის „SEE” საერთაშორისო ექსპედიციის; 2003 წლიდან ამერიკის ოფთალმოლოგიური აკადემიის; 2006 წლიდან ევროპის კატარაქტისა და რეფრაქციული ქირურგიის „ESCRS”; 2008 წლიდან ევროპის ოფთალმოლოგთა საზოგადოების გამგეობისა და საქართველოს ოფთალმოლოგთა ასოციაციის წევრი.
ექიმი ოფთალმოლოგი, პროფესორი მიხეილ ომიაძე წელიწადში საშუალოდ 3000 ოპერაციას ასრულებს და 7000 ამბულატორიულ პაციენტს ემსახურება. მისი გამოცდილება კი საშუალებას აძლევს მას, მაღალკვალიფიციურ გუნდთან ერთად, უახლესი ტექნოლოგიებისა და მეთოდების გამოყენებით, წარმატებით უმკურნალოს ნებისმიერი ოფთალმოლოგიური პათოლოგიის მქონე პაციენტს.

MD, PhD, офтальмолог, руководитель Центра офтальмологии
Академический доктор медицины, профессор, врач-офтальмолог Михаил Омиадзе с 2018 года является частью команды высококвалифицированных врачей Кавказского медицинского центра и занимает должность руководителя Центра офтальмологии.
Помимо многолетнего опыта работы в качестве практикующего офтальмолога, он прошёл множество курсов повышения квалификации и проходил медицинскую практику в ведущих клиниках Запада.
Он активно вовлечён в научно-исследовательскую деятельность, регулярно принимает участие в международных конференциях, изучает и внедряет современные методы диагностики и лечения.
Кроме того, он играет важную роль в образовательном процессе подготовки будущих врачей и медицинского персонала. Михаил Омиадзе является руководителем офтальмологического факультета Тбилисского государственного университета имени Иване Джавахишвили.
Благодаря своей продуктивной медицинской деятельности он является членом множества международных организаций, в том числе:
• с 1999 года — член международной офтальмохирургической экспедиции SEE (Surgical Eye Expeditions International),
• с 2003 года — член Американской академии офтальмологии,
• с 2006 года — член Европейского общества катарактальной и рефракционной хирургии (ESCRS),
• с 2008 года — член правления Европейского офтальмологического общества и Ассоциации офтальмологов Грузии.
Профессор Михаил Омиадзе ежегодно выполняет около 3000 офтальмологических операций и обслуживает до 7000 амбулаторных пациентов. Его опыт и квалифицированная команда позволяют успешно лечить пациентов с различными офтальмологическими патологиями, используя новейшие технологии и методы лечения.