ყბა-სახის ქირურგი, მედიცინის დოქტორი, პროფესორი თეონა დანელია 2019 წლიდან შემოუერთდა კავკასიის მედიცინის ცენტრს და იკავებს ყბა-სახის ქირურგიის სამსახურის ხელმძღვანლის პოზიციას.
გარდა სფეროში მოღვაწეობის მრავალწლიანი გამოცდილებისა, სამეცნიერო და აკადემიური საქმიანობის ფარგლებში, იგი 34 სამეცნიერო ნაშრომის ავტორი და შემდეგი ორგანიზაციების წევრია:
- Ken Walker - ის საერთაშორისო უნივერსიტეტის პროფესორი და აკადემიური საბჭოს წევრი;
- თსსუ-ს (თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი) სადისერტაციო საბჭოს წევრი;
- თსსუ-ს სადირესტაციო საბჭოს წევრი;
ამასთან ერთად, ის თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორია და აქტიურადაა ჩართული მომავალი ექიმებისა და სამედიცინო პერსონალის საგანმანათლებლო პროცესში.
იგი ხშირად ესწრება საერთაშორისო კონფერენციებს თუ სხვადასხვა მნიშვნელოვან ყრილობებს, სადაც ეცნობა და ნერგავს მედიცინის თანამედროვე მიდგომებს.
ყბა-სახის ქირურგი, პროფესორი თეონა დანელია წელიწადში საშუალოდ 450 ოპერაციას ახორციელებს და პაციენტებს სთავაზობს:
- პირის ღრუსა და ყბა-სახის მიდამოს სიმსივნეებისა და სიმსივნისმაგვარი დაავადებების ქირურგიულ მკურნალობას;
- ყბაყურა, ყბისქვეშა, ენისქვეშა და, აგრეთვე, მცირე სანერწყვე ჯირკვლების დაავადებების ქირურგიულ მკურნალობას;
- ყბა-სახის მიდამოს თანდაყოლილი და შეძენილი დეფექტების მკურნალობას (პოსტტრავმული დეფორმაციების რეკონსტრუქციული ოპერაციები და ა.შ);
- ყბების განვითარების ანომალიების ქირურგიულ მკურნალობას (ზედა და ქვედა ყბის პროგნათიის, რეტროგნათიისა და მიკროგნათიის ქირურგიული მკურნალობა);
- საფეთქელ-ქვედა ყბის სახსრის დაავადებების მკურნალობას;
- ყბა-სახის მიდამოს ტრავმული დაავადებების (სახის ძვლების მოტეხილობები) მკურნალობას;
- სამწვერა და სახის ნერვის დაავადებებისა და დაზიანებების ქირურგიულ მკურნალობას;
- ყბა-სახის მიდამოს ქირურგიული ინფექციების (აბსცესი, ფლეგმონა, ფურუნკული, კარბუნკული, ოსტეომიელიტი) მკურნალობას;

MD; Профессор; Челюстно-лицевой хирург; руководитель Центра челюстно-лицевой хирургии
Челюстно-лицевой хирург, доктор медицины, профессор Теона Данелия с 2019 года является членом команды Кавказского медицинского центра и занимает должность руководителя службы челюстно-лицевой хирургии.
Помимо многолетнего опыта работы в этой сфере, она активно занимается научной и академической деятельностью — является автором 34 научных работ и состоит в следующих организациях:
• Профессор и член академического совета Международного университета Кена Уокера
• Член диссертационного совета Тбилисского государственного медицинского университета (ТГМУ)
• Член совета резидентуры ТГМУ
Также она является ассоциированным профессором Тбилисского государственного медицинского университета и активно участвует в образовательной подготовке будущих врачей и медицинского персонала.
Теона Данелия регулярно принимает участие в международных конференциях и симпозиумах, где знакомится с современными достижениями медицины и внедряет передовые подходы в клиническую практику.
Профессор Теона Данелия ежегодно проводит около 450 операций и предлагает пациентам следующие виды хирургического лечения:
• Хирургическое лечение опухолей и опухолеподобных заболеваний ротовой полости и челюстно-лицевой области
• Хирургическое лечение заболеваний околоушной, подчелюстной, подъязычной и малых слюнных желёз
• Лечение врождённых и приобретённых дефектов челюстно-лицевой области (включая реконструктивные операции после травм)
• Хирургическое лечение аномалий развития челюстей (прогнатия, ретрогнатия, микрогнатия верхней и нижней челюсти)
• Лечение заболеваний височно-нижнечелюстного сустава
• Лечение травм челюстно-лицевой области (переломы костей лица)
• Хирургическое лечение заболеваний и повреждений тройничного и лицевого нервов
• Лечение хирургических инфекций челюстно-лицевой области (абсцессы, флегмоны, фурункулы, карбункулы, остеомиелит)