მედიცინის აკადემიური დოქტორი, ექიმი ოლეგ ქოიავა 2016 წლიდან შემოუერთდა კავკასიის მედიცინის ცენტრს და ხელმძღვანელობს ენდოსკოპიურ განყოფილებას.
ის ლიცენზირებულია არაერთ სამედიცინო დარგში, კერძოდ: ზოგადი ქირურგია; ენდოსკოპია; ბრონქოსკოპია; თორაკოსკოპია; ლაპარასკოპიული ქირურგია და ქირურგიული ონკოლოგია.
მას მიღებული აქვს საერთაშორისო გამოცდილება ევროპის წამყვან კლინიკებში: მიუნხენის კლინიკური უნივერსიტეტსა და კლერმონ-ფერანის ენდოსკოპიური ქირურგიის ცენტრში.
ამასთან, იგი აქტიურად იღებს მონაწილეობას საერთაშორისო კონფერენციებსა და კონგრესებში და, სამეცნიერო-აკადემიური მოღვაწეობის ფარგლებში, 35 სამეცნიერო სტატიის, ერთი რაციონალური წინადადებისა და ერთი მონოგრაფიის (კარდიოსპაზმი) ავტორია.
სამედიცინო და სამეცნიერო სფეროში საქმიანობიდან გამომდინარე, მედიცინის აკადემიური დოქტორი, ოლეგ ქოიავა „საქართველოს ენდოსკოპისტთა ასოციაციისა“ და გრ. მუხაძის ქირურგთა ასოციაციის“ წევრია.

Д.м.н., руководитель центра эндоскопии
Академический доктор медицины, врач Олег Коиава с 2016 года является частью команды Кавказского медицинского центра и возглавляет отделение эндоскопии.
Он имеет лицензии в нескольких медицинских направлениях, в частности: общая хирургия, эндоскопия, бронхоскопия, торакоскопия, лапароскопическая хирургия и хирургическая онкология.
Олег Коиава получил международный опыт в ведущих клиниках Европы: Клиническом университете Мюнхена и Центре эндоскопической хирургии Клермон-Феррана.
Он активно участвует в международных конференциях и конгрессах, а в рамках своей научно-академической деятельности является автором 35 научных статей, одного рационализаторского предложения и одной монографии (по кардиоспазму).
В связи с его медицинской и научной деятельностью, академический доктор медицины Олег Коиава является членом «Ассоциации эндоскопистов Грузии» и «Ассоциации хирургов имени Григола Мухадзе».