მაია ანანიაშვილი – გამოცდილი ჰემატოლოგი და ძვლის ტვინის ტრანსპლანტაციის სპეციალისტი, კავკასიის მედიცინის ცენტრის ძვლის ტვინის ტრანსპლანტაციის ცენტრის ხელმძღვანელია. მაია კავკასიის მედიცინის ცენტრს 2023 წლიდან შემოუერთდა და აქტიურად ეწევა კლინიკურ და აკადემიურ საქმიანობას, მოწინავე საერთაშორისო გამოცდილების საფუძველზე.
სამედიცინო განათლება მიიღო თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში, სადაც 2005 წელს დაამთავრა სამკურნალო ფაკულტეტი. ჰემატოლოგიაში, ონკო-ჰემატოლოგიასა და ტრანსფუზიოლოგიაში სახელმწიფო სერტიფიკატი 2012 წელს მოიპოვა. პროფესიული კვალიფიკაციის გაღრმავებისთვის მონაწილეობა მიიღო არაერთ საერთაშორისო ტრენინგში, მათ შორის: 2016 წელს იტალიაში, Ferrara-ს უნივერსიტეტში ჰემატოლოგიისა და სისხლის კოაგულაციის თეორიულ და პრაქტიკულ კურსებში; 2019 წელს ვერონას Azienda Opspedalliera Universitu-ის ძვლის ტვინის ტრანსპლანტაციის განყოფილებაში; 2023 წელს კი ინდოეთში, Max Super Specialty Hospital-ში.
მაია ანანიაშვილი აქტიურად მონაწილეობს საერთაშორისო სამედიცინო კონფერენციებში და არაერთი პროფესიული გაერთიანების წევრია. მათ შორის ევროპის ჰემატოლოგთა ასოციაციის (EHA) და ევროპის ძვლის ტვინის ტრანსპლანტაციის ასოციაციის (EBMT), ასევე, “Women in Lymphoma” კომიტეტის აქტიური მონაწილე.
მისი პროფესიული საქმიანობა მოიცავს როგორც კლინიკურ, ისე სამეცნიერო და საგანმანათლებლო მიმართულებებს. იგი მოწვეული ლექტორია კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტსა და საქართველოს უნივერსიტეტში. მაიას არაერთ საერთაშორისო კონგრესსა და კონფერენციაში აქვს მონაწილეობა მიღებული, მათ შორის 2018 წელს მიუნხენში გამართულ ESMO-ს კონგრესში. 2021-2022 წლებში გაიარა ლიმფომის მიმართულებით კვალიფიკაციის ამაღლების სპეციალური პროგრამა და მიიღო Certificate of Competence in Lymphoma (CCL5).
კლინიკურ პრაქტიკაში მაია ანანიაშვილი განსაკუთრებულ ყურადღებას ამახვილებს ძვლის ტვინის ტრანსპლანტაციის განვითარებასა და ინოვაციური მკურნალობის მეთოდებზე. მისი მიზანია, თანამედროვე საერთაშორისო სტანდარტების დანერგვით, პაციენტებს უმაღლესი ხარისხის ჰემატოლოგიური მომსახურება შესთავაზოს.

Майя Ананиашвили — опытный гематолог и специалист по трансплантации костного мозга, руководитель Центра трансплантации костного мозга Кавказского медицинского центра. Она присоединилась к центру в 2023 году и активно занимается как клинической, так и академической деятельностью, опираясь на передовой международный опыт.
Медицинское образование Майя получила в Тбилисском государственном медицинском университете, где в 2005 году окончила лечебный факультет. Государственный сертификат в гематологии, онкогематологии и трансфузиологии она получила в 2012 году. В целях повышения профессиональной квалификации прошла обучение на ряде международных курсов, среди которых: в 2016 году — теоретические и практические курсы по гематологии и коагуляции крови в Университете Феррары (Италия); в 2019 году — стажировка в отделении трансплантации костного мозга Azienda Ospedaliera Universitaria в Вероне; в 2023 году — программа в Max Super Specialty Hospital в Индии.
Майя Ананиашвили активно участвует в международных медицинских конференциях и является членом ряда профессиональных ассоциаций, в том числе: Европейской гематологической ассоциации (EHA), Европейской ассоциации трансплантации костного мозга (EBMT), а также активный участник комитета “Women in Lymphoma”.
Её профессиональная деятельность охватывает клиническое, научное и образовательное направления. Она приглашённый лектор в Международном университете Кавказа и Университете Грузии. Участвовала в многочисленных международных конгрессах и конференциях, включая конгресс ESMO в Мюнхене в 2018 году. В 2021–2022 годах прошла специальную программу повышения квалификации по направлению лимфом и получила сертификат компетенции в лимфоме (Certificate of Competence in Lymphoma – CCL5).
В клинической практике Майя Ананиашвили уделяет особое внимание развитию трансплантации костного мозга и внедрению инновационных методов лечения. Её целью является предоставление пациентам высококачественной гематологической помощи в соответствии с современными международными стандартами.