კავკასიის მედიცინის ცენტრში ფუნქციონირებს ფარისებრი ჯირკვლის ქირურგიის მიმართულება, რომელიც თავისა და კისრის პათოლოგიების გადაუდებელ და გეგმიურ ფართო სპექტრის ქირურგიულ მკურნალობას ახორციელებს. საერთაშორისო გაიდლანებისა და პროტოკოლების გათვალისწინებით, მაღალკვალიფიციური ექიმების გუნდი გთავაზობთ:
• ფარისებრი ჯირკვლის პათოლოგიების დიაგნოსტიკასა და ოპერაციულ მკურნალობას;
• პარათირეოიდული ჯირკვლების დაავადებების დიაგნოსტირებასა და ოპერაციულ მკურნალობას;
•  ყბაყურა, ყბისქვეშა და სანერწყვე ჯირკვლების პათოლოგიების დიაგნოსტიკასა ქირურგიულ მკურნალობას;
• კანისა და რბილი ქსოვილების კეთილთვისებიანი და ავთვისებიანი დაავადებების დიაგნოსტიკასა და ქირურგიულ მკურნალობას;
• თავ-კისრის მიდამოს სხვადასხვა პათოლოგიის დიაგნოსტიკასა და მკურნალობას;
• კისრის მიდამოს გადაუდებელ ქირურგიას : ჭრილობების, ტრავმებისა და ჩირქოვანი დაავადებების დიაგნოსტიკასა და ქირურგიულ მკურნალობას.
დაავადების დროულ აღმოჩენას დადებითი გავლენა აქვს მის გამოსავალზე, შესაბამისად, კავკასიის მედიცინის ცენტრი ჩართულია ფარისებრი ჯირკვლის კიბოს სკრინინგის სახელმწიფო პროგრამაში, რომელიც უფასოა 25-70 წლის ქალბატონებისთვის. ამასთან, კანის სიმსივნური პროცესების, ახალწარმონაქმნებისა და ოსტეოპოროზის შემთხვევაში საჭიროა პარათირეოიდული ჯირკვლების სკრინინგი.

В Кавказском медицинском центре функционирует отделение хирургии щитовидной железы, которое предоставляет широкий спектр экстренного и планового хирургического лечения патологий головы и шеи. Команда высококвалифицированных врачей, руководствуясь международными рекомендациями и протоколами, предлагает следующие услуги:
Своевременное выявление заболеваний положительно влияет на их исход. Поэтому Кавказский медицинский центр активно участвует в государственной программе скрининга рака щитовидной железы, которая является бесплатной для женщин в возрасте от 25 до 70 лет. Кроме того, скрининг паращитовидных желез необходим при заболеваниях, таких как рак кожи, новообразования и остеопороз.